Mateřská škola Dráček

Lysá nad Labem

Zelení Drakouši

V Drakouši sídlí zelená a modrá třída. Tento rok jsou děti umístění v zelené třídě ti nejmladší. Rozhlíží se a ještě často odpočívají. Přesto dělají velké pokroky, sledují starší kamarády a společně zvládají celý rok. Ve třídě je kapacita 25 dětí, která se skládá dle věku

Modří Drakouši

Druhá třída jsou modří. Již jsou v Drakoušovi v patře, proto i jejich drak bystří, natahuje uši a zvládá těžší úkoly. Kapacita je 25 dětí ve věku 3,5 – 4 roky.

Oranžoví Vilouši

Ve Viloušovi sídlí oranžová a žlutá třída. Oranžová třída je ve Viloušovi v přízemí. Je to možná největší třída, protože je u ní i tělocvična. Jsou v ní naší nejstarší, říkáme jim předškoláci. Kapacita je 25 dětí ve věku 5-6 let. Někdy i děti s odloženou školní docházkou.

Žlutí Vilouši

Žlutá třída je v podkroví vily, v patře. Žlutý drak už už chce letět, ale ještě musí nabrat nějaké vědomosti, čeká ho ještě předškolní oddělení. Je zde kapacita 20 dětí, která se snižuje, pokud jsou tam děti s individuálním přístupem. Tak je to i v případě ostatních tříd. Proto jsou v mateřské škole nejen kvalifikovaní učitelé, ale i asistenti pedagoga s odpovídající kvalifikací.

Mateřská škola Dráček Lysá nad Labem-Litol

PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE